Sportive.com.tr

Sportive, Türkiye’nin önde gelen spor mağazası zincirlerinden olmasının yanında internet mağazacılığında da Türkiye’nin en büyük spor internet mağazalarından biri oldu.

 

19 şehirde 32 mağazası bulunan Sportive aynı zamanda Türkiye’de online hizmet veren en büyük eTicaret sitelerinden biri oldu. İnternette satışa sunulan ürünleri müşterilerine hızlı ve özenle ulaştırmak için 10.000 m2 lojistik alana sahip olan Sportive aynı zamanda toplamda 27.000 m2 mağaza alanına sahip. Şirketin ürettiği ve distribütörlüğünü yaptığı onlarca markayı en iyi şekilde sunmak amacıyla Magento platformu tercih edildi. Aynı zamanda şirketin marka değeri ve pazarlama gücü de dikkate alındığında sistem altyapısı ve performans da büyük önem taşıyordu. Bu nedenle Sportive eTicaret sitesini geliştirirken tüm detaylara dikkat edildi ve sonuç olarak  gerek kampanya dönemlerinde gerek günlük yüksek trafiklerle kolayca başa çıkan, kullanıcı dostu, lojistik ve iş süreçlerine göre uyarlanmış tüm ihtiyaçlara cevap veren bir projeye imza attık.

Sonuç:

 • Bounce Rate %16 azaldı.
 • YoY Revenue %36 arttı.
 • AoV %23 oranında arttı.

 

Ödeme Sistemleri;

 1. Ödeme hizmet sağlayıcı şirket olarak PayU’yu tercih eden Sportive için tüm özelliklerden faydalanılmasını sağlayan kapsamlı PayU entegrasyonu gerçekleştirildi.
 2. Alışveriş yapan ziyaretçinin sonraki alışverişinde ödemesini kolaylıkla gerçekleştirmesini sağlayan  kart saklama özelliği.
 3. Kredi kartı ödül  sistemlerinin kapsamlı entegrasyonu (Garanti Bonus vb.) ve firmaya özel tanımlanan reward sistemlerinin entegrasyonu.
 4. Ayrıntılı ödeme raporları ve veri grafikleri için geliştirmeler.
 5. Platform üzerinde gerçekleşen tüm ödeme işlemlerinin kolaylıkla takibini sağlayacak detaylı ve özelleştirilmiş raporlama sistemi.
 6. Garantipay işbirliği için entegrasyonlar ve geliştirmeler.
 7. Masterpass özelliği.
 8. Compay havale entegrasyonu.
 9. Sms onayı ile özelleştirilmiş Kapıda Ödeme Sistemi.
 10. Son olarak tüm bu ödeme çözümlerini ziyaretçinin ihtiyaçlarına en kolay şekilde cevap verebilmesi için özelleştirilmiş dönüşümleri destekleyen bir checkout sayfası.

ERP Entegrasyonları:

 • Sportive tüm kurumsal kaynak planlama ihtiyaçları için Hitit ERP’yi tercih etti. Ürün, sipariş, stok vs gibi tüm verilerin kolayca aktarılabilmesi ve senkronize olabilmesi için Magento platformu Hitit ile entegre edildi.

CRM Entegrasyonları:

 • Salesforce CRM sistemi ile Magento platformunu Helpdesk ve müşteri sadakat programı dahil olacak şekilde kapsamlı olarak entegre ettik.

B2B ve Pazaryeri Entegrasyonları:

 • Gittigidiyor, N11, Hepsiburada kanalları ile çözüm ortağımız olan Ayensoft sayesinde tam entegrasyon gerçekleştirdik.

Lojistik Servisler:

 • Yurtiçi ve MNG kargo ile gerçekleştirilen kapsamlı entegrasyonlar sayesinde Sportive’in operasyon sürecindeki yükünü paylaştık ve zaman maliyetlerini azalttık.
 • Web’den kolay iade sistemi ile kısmi/tam iade özelliklerini sunarak hem kanunlara uygun hem de tüketiciyi gözeten ancak Sportive’in iade süreçlerini kolaylaştıracak sistemi geliştirdik.

Pazarlama Servisleri:

 • Facebook ile tam entegrasyon.
 • Google Adwords ve Merchant Center ile tüm verilerin optimize edilerek pazarlanmasına yardımcı olduk.
 • Gelişmiş kampanya modülleri ve Parapuan sistemleri.
 • Sosyal login özellikleri.
 • Emarsys vb. üçüncü parti kişiselleştirme, segmentasyon, mail ve sms pazarlama gibi servislerle tam entegrasyon.